WAŻNY KOMUNIKAT: Mistrzostwa Europy Kuców 2020 w Strzegomiu odwołane

Z uwagi na panującą pandemię Covid-19, z przykrością musieliśmy podjąć trudną decyzję o odwołaniu Mistrzostw Europy Kuców 2020 w Strzegomiu (15-19 lipiec). Decyzja została podjęta w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Jeździecką w trosce o zdrowie zawodników i osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia, a także z uwagi na zachowania zasad fair play.

Podjęliśmy wszelkie możliwe kroki, aby rozegrać zawody w innym terminie, jednak organizowanie wielkiego wydarzenia sportowego podczas wakacji szkolnych byłoby niezwykle trudne.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu zawodników udział w Mistrzostwach był ostatnią szansą na start w tej kategorii wiekowej, dlatego zamiast Mistrzostw Europy Kuców planujemy zorganizować nowe zawody pod nazwą: European Pony Masters, które odbyły by się we wrześniu lub październiku. Zawody rozegrane zostaną w trzech dyscyplinach olimpijskich: skokach, WKKW i ujeżdżeniu z klasyfikacją indywidualną i drużynową.

„Koniczność odwołania Mistrzostw Europy Kuców, po ogromie pracy, którą do tej pory wykonano na rzecz ich przygotowania, to dla Marcina Konarskiego i jego wspaniałego teamu organizacyjnego ogromne rozczarowanie. Podobnie jak dla wszystkich młodych zawodników, którzy mieli zaplanowany start w Polsce tego lata” – mówi Sabrina Ibáñez, sekretarz generalna Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. „Cudownie, że Strzegom wymyślił kreatywne rozwiązanie z nowymi zawodami European Pony Masters oferując alternatywne wydarzenie sportowe w późniejszym terminie”.

Więcej informacji będzie dostępnych, jak tylko sytuacja epidemiologiczna pozwoli nam zaplanować szczegóły tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w Strzegomiu.

AKREDYTACJE PRASOWE: Akredytacje Foto i Press przyznawane są na podstawie wniosków akredytacyjnych złożonych za pośrednictwem formularza akredytacyjnego na stronie internetowej zawodów.

FORMULARZ AKREDYTACYJNY

REGULAMIN PRZYZNAWANIA AKREDYTACJI

INFORMACJE PRASOWE 2020

Mistrzostwa Europy Kuców w jeździectwie znów odbędą się w Polsce - 17.01.2020
 

INFORMACJE PRASOWE 2019

ME Pony: Brytyjczycy podwójnymi mistrzami Europy w WKKW - 18.08.2019
ME Pony: Duńczycy podwójnymi mistrzami Europy w ujeżdżeniu - 17.08.2019
ME Pony: Irlandczycy mistrzami Europy w skokach przez przeszkody - 16.08.2019
ME Pony: Złoty medal w ujeżdżeniu dla Duńczyków - 15.08.2019

Udostępnione w informacjach prasowych zdjęcia są bezpłatne wyłącznie dla mediów i wyłącznie do celów redakcyjnych. W sprawie zdjęć prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTAKT
Agnieszka Chmielińska
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.