FDEAF814 51B5 4847 96B5 44B9AB47827C

W drużynowym finale Mistrzostw Europy kuców w skokach przez przeszkody rozgrywanym w Strzegomiu nie zabrakło sportowych emocji na najwyższym poziomie. Złoto wygrali Irlandczycy, srebro Francuzi, a brąz Holendrzy.

Parkur zaprojektowany przez gospodarza toru – Szymona Taranta – okazał się selektywny, a najmłodsi zaprezentowali wysoką formę. Doskonale spisali się dziś Irlandczycy – pod wodzą szefa ekipy Garego Marshalla jako jedyni ukończyli oba nawroty z zerowym wynikiem i stanęli na najwyższym stopniu podium. - To świetny dzień. [Zawodnicy] znacznie ułatwili mi pracę, ponieważ znają się od lat, razem dorastali, także wybór tej ekipy był prosty, dobrze razem współgrają. To fantastyczne uczucie, kiedy wszyscy są razem i wspierają się nawzajem, zarówno zawodnicy, jak i rodzice i członkowie ekip. W tym roku tak właśnie było. – powiedział szef irlandzkiej ekipy Gary Marshall.
 
Irlandczycy startowali w składzie: Coen Williams i Saxton Freedam (0/0), Paddy Reape i Valma de Fougnard (4/8), James Brennan i MHS Glow (0/0), James Derwin i Rincoola Babog (0/0) oraz Eoin Brennan i Glor Tire Cruise. -To był dobrze zaprojektowany parkur, wymagający, ale na odpowiednim poziomie i jesteśmy zachwyceni z wygranej! –skomentował James Derwin, startujący w ekipie jako ostatni. 
 
Na miejscu drugim uplasowali się reprezentanci Francji z łącznym rezultatem 4 punktów karnych: Emma Gay Le Breton i Bad Boy du Beau Mont (0/0), Lou Ann Beraud i Ungaro Of Qofanny (4/0), Jack Conlon Gateau i Samba van de Groenheuvel (16/16), Nohlan Vallat i Daenerys D’Hurl’Vent (0/0) oraz piąta w ekipie Arwen Le Saux i All Best du Rond PRE. 
 
Top 3 zamknęli Holendrzy: Yfke Priem i Zafarano VH Gehucht Z (4/0), Ava Eden Van Grunsven i Special Lady (0/12), Jersey Kuijpers i Lafaletta (8/0), Siebe Leemans i Noriego VD Riloo (8/0) oraz Bethany Vos i Still Got Me. Ich wynik to 12 punktów karnych.
 
WKKW
 
W piątek zakończono próbę ujeżdżenia, pierwszy test jeździeckiego triatlonu, jak potocznie określa się konkurencję Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Z wynikiem 86,8 pkt. prowadzi Francja, druga lokata należy do Niemiec - 87,6 pkt., a trzecia do Wielkiej Brytanii - 91,6 pkt. W konkursie rywalizuje 8 ekip narodowych.
 
Liderką klasyfikacji indywidualnej jest broniąca tytułu Francuzka Mae Rinaldi na kucu Boston Du Verdon - 25,6 pkt., przed koleżanką z ekipy Zoe Ballot na Voltair De Lalande - 26,1 oraz Niemką Merle Hoffmann na klaczy Penny Lane We - 27,0 pkt.  
 
W sobotę zawodnicy rywalizować będą podczas próby terenowej, a w niedzielę w próbie skoków przez przeszkody.
 
Medaliści Mistrzostw Europy Kuców w skokach przez przeszkody w konkursie drużynowym:
 
1. Irlandia - 0  
Coen Williams, SAXTON FREEDAM 
Paddy Reape, VALMA DE FOUGNARD 
James Brennan, MHS GLOW 
James Derwin, RINCOOLA BABOG                            
Eoin Brennan, GLOR TIRE CRUISE                                                     
 
2. Francja - 4   
Emma Gay Le Breton, BAD BOY DU BEAU MONT 
Lou Ann Beraud, UNGARO OF QOFANNY
Jack Conlon Gateau, SAMBA VAN DE GROENHEUVEL                      
Nohlan Vallat, DAENERYS D'HURL'VENT
Arwen Le Saux, ALL BEST DU ROND PRE 
                                                                       
3. Holandia - 12
Yfke Priem, ZAFARANO VH GEHUCHT Z 
Ava Eden Van Grunsven, SPECIAL LADY
Jersey Kuijpers, LAFALETTA
Siebe Leemans, NORIEGO VD RILOO
Bethany Vos, STILL GOT ME